Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Нови детали за бруталната ликвидација со бомба во Белград – СТРАХИЊА Е УБИЕН БИДЕЈЌИ ГО ИЗДАЛ КЛАНОТ?

Страхиња Стојановиќ(30) кој на 13 септември загина на Нов Белград во експлозија на бомба подметната под неговиот џип, наводно ликвидиран е поради предавство на кланот на кој припаѓал, дознава српски Ало.

Според зборовите на изворот, Страхиња после обидот за негово убиство во 2018 година, наводно склопил примирје со спротивниот клан, што сега го чинело глава. После тој дил, тој се почувстувал безбедно и не криел каде се движи, за што зборува фактот дека неговата девојка Соња Суарез Гомез(45) често на социјалните мрежи објавувала нивни фотографии и локации каде се наоѓаат.

Токму тој договор е еден од правците на истрага на ликвидацијата, бидејќи не се исклучува можноста дека неговите пријатели помислиле дека тој ги издал и поминал на  спротивната страна. Залучиле дека тој е Јуда бидејќи постојат информации, кои се проверуваат, за тоа дека тој често престојувал во Шпанија, каде слободно се движел, иако тоа е територија на Лука Бојовиќ, шеф на шкаљарскиот клан, со кој тие се во судир – вели изворот за Ало.

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...

Свет

Хаос избувна на меѓународниот аеродром Пудонг во Шангај, откако кинеските здравствени власти наредија на сите вработени во товарниот превоз да се тестираат за вирусот...