Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

НОВА ФУНКЦИЈА: Дритан Абазовиќ нов шеф на дипломатија на Црна Гора

Тоа би била на некој начин награда на Абазовиќ и неговиот тим за доследност после изборите и покрај притисоците од редовите на власта.

Носител на платформа “Црно на бело“ Дритан Абазовиќ, би можел, спрема наофицијални сознанија, да добие високо место во идната Влада на Црна Гора на Здравко Кривокапиќ и да стане шеф на дипломатија.

Тоа на некој начин би била награда за Абазовиќ и неговиот тим за доследност после изборите и покрај огромните притисоци од редовите на власта и албанската партија, но и поединци, да го промени мислењето и да не оди под “големосрпското”.

најчитани вести

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...