Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ЗЕМЈОТРЕС ВО КАЛИФОРНИЈА, епицентарот кај Лос Анџелес

Земјотрес со јачина од 4,6 степени по Рихтерова скала доцна синојќа ја погодил Калифорнија, соопштиле од Американскиор геолошки завод.

Епицентар на потресот бил на три километри од Саут Ел Монтре близу Лос Анѓелес.

Нема извештај за штети или повредени.

најчитани вести

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...