Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Двајца тетовчани физички нападнале полицијаци

На 19.09.2020 во период од 01.00 до 03.00 часот, при спроведување на контрола од страна на полициски службеници од СВР Тетово во угостителски објект во близина на автобуската станица во Тетово, сопственост на Џ.К.(59) од Тетово, биле лишени од слобода А.Ј.(43) и Ф.Љ.(51), двајцата од Тетово, поради тоа што А.Ј. физички ги нападнал полициските службеници додека вршеле службени дејства, а Ф.Љ.(51) се однесувал агресивно кон нив.

Двајцата се приведени во полициска станица и се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...