7 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

ГОЛЕМА АКЦИЈА ВО КИЧЕВО: Паднаа двајца браќа, локални моќници

Медиа.мк дознава дека во полициска акција во центарот на Кичево предмалку се уапсени двајца браќа. Извршени се е и претреси на повеќе локации, при што е пронајдена количина на кокаин, марихуана и оружје.

Според нашите информации на товар им се ставаат повеќе кривични дела како закани на полициски службеници, трговија со дрога и оружје и насилство.

Повеќе иинформации се очекуваат од Министерството за внатрешни работи.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести