Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Гасифицирана болницата за гинекологија во Чаир

Оваа грејна сезона Специјалната болница по гинекологија и акушерство во Чаир со комплетно нов систем на загревање со течен гас.

Во изминатиот период целосно се реновирани операционите сали, има нови ехо апарати, целосно опремени амбуланти, нова опрема којашто се користи во делот за интензивна нега, посебен централен мониторинг за новороденчињата и човечкиот капацитет е зголемен за 25%.

  • Оваа грејна сезона, болницата „Мајка Тереза“ во Чаир ќе се загрева на нов систем со течен гас. Горд сум што нашите институции ги претвораме енергетски поефикасни. Второто најголемо родилиште во државата, повеќе нема да биде причинител за загадување на градот Скопје. Им честитам на директорот Исмаили, на целиот стручен колегуим, лекари, медицински сестри, на сите коишто работат, за посветеноста, ангажманот и енергијата која ја вложуваат во грижата за мајките и бебињата и унапредување на установата. – вели Филипче

најчитани вести

Свет

Шесмина луѓе, воглавно лекари, денеска се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, соопштиле локални медиуми. Криминална група ги лажела семејства на...

Забава

Марија Сол Перез, аргентинската водителка е една од најатрактивните жени во светот, а посилниот пол никогаш не е рамнодушен на нејзините фотографии и снимки...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...

Свет

Тие предвидуваат дека огромни проблеми ќе се појават кога хакерите ќе ја зафатат технологијата Neuralink! Експертите предупредуваат дека чиповите што ќе бидат всадени во...