Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

3 ОРГАЗМИ НЕДЕЛНО И НЕ ГРИЖЕТЕ СЕ: Др. Несторовиќ повторно ШОКИРА

Вљубените се како зомби, тие бараат лице во кое ќе се вљубат. А мирисот на потта кај некои лица е во состојба за замо 0,6 секунди од нас да напрат зомби.

Вака доктор Бранимир Несторовиќ во емисијата “Здраво со професорот“ објаснил колку време е потребно да се вљубиле и како за нас тие 0,6 секунди во целост ја менува состојбата на свеста. Меѓу друго, познатиот доктор образложил колку е добар се*сот за здравјето и подобрување на имунитетот.

– Прво личноста ве привлекува визуелно и тој ефект е краткотраен. После тоа следи интересен феномен, а тоа е оној кој вам ви се допаѓа поточно го намирисате. Мирисот на потта на таа личност го препознавате како се*суално привлечен или непривлечен.

– После мирисањето, следните 0,6 секунди сте заглавиле. Во следните 0,6 секунди веќе сте се заљубиле. Ако е таа вистинската личност, чии мирис на пот ве потрефил, импулсот поминал низ мозокот, измерени се 0,6 секунди, а следните шест недели сте асолутни зомби. Оние кои сериозно се вљубени се зомби. Тие повеќе немаат мозок, само одат наоколу и ја бараат таа личност во која се вљубиле. Тој феномен трае околу шест недели – вели Несторовиќ.

Несторовиќ објаснува кои се благодетите на се*сот:

– Сексот е исклучителен лек против стерс. Во момент на доживување оргазам кај жената нивото на антистерсни хормони е екстремо восоко и велат дека неопходно за оптимално по здравјето на жената е да има три оргазми неделно. Се*сот е стимулација за имунолошкиот систем. Постојат теории кои докажуваат дека отсуството на се*с ужасно ја намалува способноста на организмот да се избори со инфекции – заклучил Несторовиќ

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 89. седница ги потврди новите пратеници – Мирче Аџиоски во ИЕ5 од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“,...

Свет

Корона вирусот може да предизвика намалување на когнитивните функции на мозокот, се наведува во новата студија која ја цитира „Тајмс“. Конкретно пациентите кои се...