Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Џеко е нов играч на Јуве: Денеска прегледи, деби веќе в недела

Италијански Тутоспорт на насловната страница утрово го потврди постигнатиот договор меѓу Рома и Јувентус, со кој Един Џеко станува нов голгетер на италијанскиот шампион. Босанскиот стрелец ќе им се приклучи на своите нови соиграчи во Јуве за 16 милиони евра, додека самиот фудбалер ќе добие 15 милиони евра за двегодишен договор (7,5 по сезона).

Тутоспорт потврди дека Аркадиуш Милик од Наполи решил да замине во Рома и со тоа да го „поттурне“ трансферот на Џеко во Јувентус. „Газета дело Спорт“, пак, пишува дека Џеко ќе дебитира за Јуве веќе в недела, додека денеска во текот на денот ќе го мине лекарските прегледи во Торино.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...