Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЧЕ БЕЛА КАРИНА: Ова е најзгодната политичарка во Европа преку која Берлускони носел малолетни проститутки на забавите

Никол Минети, поранешна забна хигиеничарка која влезе во светот на политиката со помош на поранешниот премиер на Италија, Силвио Берлускони, долги години важеше за „најзгодна“ политичарка во италијанската Влада.

Нејзината политичка кариера траешемногу кратко, со оглед на тоа што беше во центарот на вниманието во текот на аферата околу „бунга-бунга“ забавите на Берлускони, а токму за неа, италијанските медиуми пишуваа дека помагала во носењето малолетни проститутки на забавите.

Освен што беше дел од судењето на Берлускони, Минети, доби и три години условна казна поради финансиски малверзации.

Ваквите проблеми со законот, сепак, не се пречка таа и натаму да ја држи титулата „најсекси политичарка во Европа“.

https://www.instagram.com/p/B_pn3SXAddi/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/CEoYYpIsuzQ/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/CCYI66DpaBu/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/B9zaQuhqN-6/?utm_source=ig_embed

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...