Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЧЕ БЕЛА КАРИНА: Ова е најзгодната политичарка во Европа преку која Берлускони носел малолетни проститутки на забавите

Никол Минети, поранешна забна хигиеничарка која влезе во светот на политиката со помош на поранешниот премиер на Италија, Силвио Берлускони, долги години важеше за „најзгодна“ политичарка во италијанската Влада.

Нејзината политичка кариера траешемногу кратко, со оглед на тоа што беше во центарот на вниманието во текот на аферата околу „бунга-бунга“ забавите на Берлускони, а токму за неа, италијанските медиуми пишуваа дека помагала во носењето малолетни проститутки на забавите.

Освен што беше дел од судењето на Берлускони, Минети, доби и три години условна казна поради финансиски малверзации.

Ваквите проблеми со законот, сепак, не се пречка таа и натаму да ја држи титулата „најсекси политичарка во Европа“.

https://www.instagram.com/p/B_pn3SXAddi/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/CEoYYpIsuzQ/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/CCYI66DpaBu/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/B9zaQuhqN-6/?utm_source=ig_embed

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...