Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ТВИТЕР ГО БЛОКИРАШЕ КАНЈЕ ВЕСТ, после вчерашното дивеење

Канје дивееше вчера на Твитер, па меѓу другото, објави и видео на кое мокри врз својата награда Греми. Видеото за еден час го погледнале повеќе од шест милиони луѓе.

Музичарот претходно ја спореди музичката индустрија со модерно ропство и објави стотици страници од неговите договори.

Во низата твитови за музичката и модната индустрија, Канје изрази жалење за недостатокот на афро-американци на високи позиции, но исто така објави и стихови од Библијата.

Тој тврди дека нема да издава повеќе музика сè додека Сони и Универзал не го ослободат од договорите и побара од „секој адвокат на светот“ да ги разгледа тие договори.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...