Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ТВИТЕР ГО БЛОКИРАШЕ КАНЈЕ ВЕСТ, после вчерашното дивеење

Канје дивееше вчера на Твитер, па меѓу другото, објави и видео на кое мокри врз својата награда Греми. Видеото за еден час го погледнале повеќе од шест милиони луѓе.

Музичарот претходно ја спореди музичката индустрија со модерно ропство и објави стотици страници од неговите договори.

Во низата твитови за музичката и модната индустрија, Канје изрази жалење за недостатокот на афро-американци на високи позиции, но исто така објави и стихови од Библијата.

Тој тврди дека нема да издава повеќе музика сè додека Сони и Универзал не го ослободат од договорите и побара од „секој адвокат на светот“ да ги разгледа тие договори.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...