Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СТОЕЛ 6 ЧАСА ВО АВИОН: За причината некои се бесни, други оправдуваат (ФОТО)

Често се поставува прашањето до каде сме подготвени да одиме за љубов за да и покажеме на некој близок колку тој ни значи. Исто толку често, мали гестови се доволни за да покажат некому колку многу се грижиме, а гестот на овој маж е за восхит.

Еден од патниците во авионот сликал непознат маж кој стоел на шест часовен лет – само за да може неговата сопруга да спие мирно на седиштата, пренесува „Нет.хр“.

Дали љубовта е взаемна?

Многумина беа воодушевени од неговиот гест и го пофалија човекот за љубезноста што ја покажал, но други не се согласуваат, нарекувајќи ја неговата сопруга себична.

– Како е оваа љубов? Таа доброволно го изложува својот партнер на стрес, вели еден коментар, додека друг се вели: љубов би била ако тој беше подготвен да го стори тоа и таа не дозволува.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...