Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Пејачката му ги искрши автомобилите на бившиот и порача (видео)

Српската пејачка Љупка Стевиќ (35) доцна синоќа среде Белград му ги уништила двата автомобила на полицискиот полковник Драгиша Симиќ, инаку нејзин долгогодишен партнер. Во видеото кое се појави по српските медиуми се гледа како таа го уништува прво едниот, па потоа и другиот паркиран автомобил. Стевиќ со тврд предмет прво го уништила возилото ауди А6, а потоа бесот го истурила и врз тојата ленд крузер.

По инцидентот таа завршила во болница со рака во гипс, и порачала – „Ова е само почеток!“

Интересно е дека и самата објавила снимки од оштетените возила, заедно со порака: – Вака завршува е*ач на батерии! Девојки бирајте кому му давате 10 години од својот живот. 

Причина за инцидентот наводно било тоа што Симиќ бил оженет и не само што ја лажел дека ќе се разведе и ќе се ожени со неа, туку и неа и сопругата ги изневерувал со уште две други девојки.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...