Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мурињо: Да бидам искрен – не знам ништо за Шкендија!

Тотенхем предводен од Жозе Мурињо ќе биде следен противник на Шекндија во 3. квалификациско коло во Лига Европа. Премиерлигашот вчера го мина Локомотив Пловдив со 2-1 и следниот четврток ќе биде гостин на македонскиот клуб во Скопје.

Очекувано, португалскиот стручњак нема познавања за противникот, вели дека мора да бидат сериозни бидејќи се игра еден меч.

„Искрено ништо не знам за Шкендија, за составот…Знам дека треба да одиграме претпазливо бидејќи е еден меч, не можеш да се опуштиш. Прво не чека маратон во домашното првенство, а потоа дуелот во Македонија“, е кратката изјава на Мурињо, кој најави дека следи целосна анализа на Шкендија.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...