Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

МАЖИТЕ СЕ ПЛАШАТ ОД ОВИЕ ЖЕНИ – Еве и зошто

Иако сериозен маж покрај себе сигурно сака амбициозна, упорна и зрела партнерка, сепак повеќето од мажите се плашат од жени родени во овој хороскопски знак бидејќи нивната сила е неверојатна.

Тоа се жени родени во знакот Овен.

Овие дами се исклучително силни, смели и храбри жени кои уште од мали нозе знаат дека со напорна работа и нераскинлив дух ќе постигнат сè што сакаат. Повеќето мажи се чувствуваат инфериорно покрај нив, па затоа доста се плашат да влезат во сериозна врска со нив.

Тие не се плашат да кажат кога нешто не им се допаѓа или кога мислат дека не е во ред, а поради нивната висока интелигенција, ќе се вклучат во дискусијата на која било тема. Тие сакаат маж покрај себе кој знае што сака и кој знае како да се однесува кон нив на начинот на кој заслужуваат. Ако сфатат дека не е така, тие многу брзо ќе ја прекинат врската затоа што повеќе сакаат да бидат сами до крајот на животот отколку со некој што не ги почитува и заслужува.

Жените родени во овој знак се голема инспирација за многумина затоа што се вистински доказ за тоа колку силната волја и храброст можат да придонесат за подобар живот.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...