Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Луна четири години ја сонува свадбата, СЕ Е ИСПЛАНИРАНО (ДЕТАЛИ)

Веридбата на Луна Џогани и Марко Миљковиќ одекна во регионот. Никој тоа не го очекуваше, бидејќи тие имаа бурна врска од самиот почеток. Сепак, романтичниот чин во присуството на најблиските, освен Анабела, се случил во ресторан и од тогаш идните младенци не престануваат да прават планови.

Луна откри дека многу зборувале за венчавката, но и дека точно знае каква венчаница ќе облече:

– Уште како дете имам во главата каква венчаница сакам, ќе ја шијам и ќе биде совршена за мене. Ќе биде долга, всушност, ќе имам две: една за забавата и една за пред олтар. Тоа е во мојата глава со години, односно најмалку четири години.

Луна  исто така планира да биде и млада мајка

– Секако, тоа е во план, но не зависи од нас, туку од Бога – вели Џorогани.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...