Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ЖРК Вардар: Почина Зиков, нашиот поранешен долгогодишен тренер, сочуство до семејството

Вчера во Скопје почина Николче Зиков-Зико, човек со црвена-црна историја. Станува збор за поранешен ракометар на РК Вардар, и човек кои го предводеше ЖРК Вардар. Од женскиот клуб информираат:

Вчера за жал, овој свет го напушти и се пресели во вечноста г-н Зиков Николче. Поранешен тренер на ЖРК Вардар кој остави траен печат во црвено-црниот женски ракометен колектив. ЖРК Вардар изразува жалење за прераната загуба до семејството и сите блиски на нашиот тренер. 

извор: http://vardarfans.mk/

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...