10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ЖРК Вардар: Почина Зиков, нашиот поранешен долгогодишен тренер, сочуство до семејството

Вчера во Скопје почина Николче Зиков-Зико, човек со црвена-црна историја. Станува збор за поранешен ракометар на РК Вардар, и човек кои го предводеше ЖРК Вардар. Од женскиот клуб информираат:

Вчера за жал, овој свет го напушти и се пресели во вечноста г-н Зиков Николче. Поранешен тренер на ЖРК Вардар кој остави траен печат во црвено-црниот женски ракометен колектив. ЖРК Вардар изразува жалење за прераната загуба до семејството и сите блиски на нашиот тренер. 

извор: http://vardarfans.mk/

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести