Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Бикот ќе има одличен ден за финансии и работа, А ЛАВОТ ЌЕ ИМА УБАВА СРЕДБА

ОВЕН

Ова е одличен ден за самостојно обавување на работните обврски со оглед дека нема да бидете расположени за тимска работа и комуникација. Во емотивна смисла ќе уживате во комуникацијата и интимата со саканата личност. Одлично здравје.

БИК

Одличен ден за финансии и работа. Прилив на пари позитивни влијае на вашата мотивација. Емотивно прилично сте отворени и расположени за интензивно дружење со партнерот. Се чувствувате силно.

БЛИЗНАЦИ

Проблемите на работа влијаат на падот на самодовербата. Среќата во областа на љубовта ве следи, и ви дава дополнителна мотивација. Сте станале мрзеливи и не се движите, што може да доведе до последици.

РАК

Се чувствувате прилично успешно на работа па може да се случи да ветувате повеќе од што можете да направите. Љубовта ви е рана и минатото не ви излегува од глава. Внимавајте на исхраната.

ЛАВ

Работно сте незадоволни и имате впечаток дека овој лош период нема никогаш да помине. Емотивно сте задоволни и ви следува убава средба со партнерот. Грбот ви е чувствителен.

ДЕВИЦА

Поволен ден за добивање на нови понуди што позитивно ќе влијаат на вашето расположение. Имате впечаток дека љубовта не ви оди, и во право сте. Јајниците се чувствителни.

ВАГА

Во тек е одличен ден за уметнички остварувања. Во емотивна смисла не сте опуштени, сте неприлагодени и имате потреба да правите работи од инает. Физички добро се чувствувате, ќе ви годи прошетка.

ШКОРПИЈА

Од работата не сте задоволни и потребно е на мирен начин да прифатите дека не е секој период поволен за работа. Емоциите ви работата и имате потреба да бидете со партнерот што повеќе. Чувствителност во надбубрежните жлезди.

СТРЕЛЕЦ

Нервозни сте и може да влезете во непланирана караница со некој колега. Емотивно сте во тотален пад, и не сакате да комуницирате ниту да се гледате со никого. Нервите ви се чувствителни.

ЈАРЕЦ

Имате отворен ум, и со задоволство ги прифаќате сугестиите од надредените. Емотивно сте заинтересирани, но љубоморни што ќе доведе до правење на претерани љубоморни сцени. Солидно здравје.

ВОДОЛИЈА

Уморни сте од обврските и ќе ви годи одмор. Поради работата трпи и вашиот емотивен живот во смисла дека денеска не ви годи дружење со саканата личност и пријателите. Освен уморот, здравјето е задоволително.

РИБИ

Работата ви оди од рака: вредни сте, расположени и задоволни како реализацијата на работните планови тече. Емотивно сте празни и незаинтересирани за дружење и комуникација со најблиските. Одлично здравје.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...