Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ако го мине Тотенхем, Шкендија ја чекаат Николов и Муслиу, а можеби и Тошевски со Ростов

Во пресрет на денешната ждрепка во УЕФА за последната квалификациска рунда до групната фаза во Лигата на Европа, стана јасно кој се потенцијалните ривали на тетовска Шкендија, во случај сензационално да го мине Тотенхем на дуелот во Скопје следната недела.

Пред Шкендија стојат четири интересни опции. Првата е победникот од пресметката меѓу Ростов на нашиот Тошевски и Макаби Хаифа, втората доаѓа од победникот на дуелот Вилем II – Глазгов Ренџерс, третата е победникот на дуелот Стеауа – Либерец, и последната подобриот од мечот меѓу Фехервар на Муслиу и Николов и француски Ремс.

Ждрепката во Нион ќе се одржи денеска од 14 часот, па останува да се види кој ќе биде следниот можен предизвик за тетовските „црвено црни“.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...