Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

УАПСЕНИ повеќе лица поради поседување марихуана

На 15.09.2020, врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Тетово извршиле претрес во домот во с.Мала Речица и патничко возило „бмв“, сопственост на Г.Р.(43) од с.Мала Речица. При претресот биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка со остатоци од марихуана. Додека, при извршен претрес во стан на ул.„Илинденска“ во Тетово, сопственост на Г.Р., во кој престојувал М.С.(21) од с.Идризово, скопско, а каде повремено престојувал и Г.Р., биле пронајдени  и одземени ќесички со остатоци од марихуана и ризла. За настанот бил известен Јавен обвинител. Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. 

На 17.09.2020 во 01.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Градскиот парк го лишиле од слобода Д.Д.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 16.09.2020 во 22.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Партизански одреди“ го лишиле од слобода Б.Л.(20) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

На 17.09.2020 во 01.35 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Панајот Гиноски“ го лишиле од слобода И.Ј.(36) од Тетово, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 17.09.2020 во 01.50 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Градскиот парк, ја лишиле од слобода Е.Ѓ.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...