Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Средба на министерот Спасовски со амбасадорот на Унгарија

Денеска во Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија се одржа работна средба на министерот за внатрешни работи на Република Северна Македонија  Оливер Спасовски и амбасадорот на Унгарија Н.Е. Ласло Иштван Дукс. На средбата се разговараше за продолжување на поддршката што Унгарија ја пружа на нашата земја со околу 30-тина унгарски полициски службеници, кои се распоредени на нашата јужна граница и им помагаат на нашите полициски службеници  во заштита на границата од илегалата миграција.

Воедно амбасадорот  Дукс му честита на министерот Спасовски за неговата улога во успешното спроведување на парламентарните избори и му посака успех во новиот мандат како министер за внатрешни работи. 

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

Захиа Деар, која се прослави како малолетна проститка која меѓудругото спиела и со француските фудбалери Франк Рибери и Карим Бензема, денес е дизајнерка, модел,...

Забава

Тиквата е зеленчук кој е богат со хранливи материи кои го зајакнуваат организмот и затоа треба почесто да ја има на нашата трпеза. Ја одржува...