Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Смолинг останува во Италија, но не во Рома, Јунајтед бара 20 милиони евра

Дефанзивецот на Манчестер јунајтед, Крис Смолинг може да го напушти клубот.

Рома сакаше да го откупи 30-годишниот Англичанец, но понудата на Римјаните не им одговараше на Јунајтед. Англискиот клуб го проценува Смолинг на 20 милиони евра.

Сега Интер е заинтересиран за дефанзивецот, пренесува Калчомеркато.

„Неро-азурите“ одржуваа добри односи со Јунајтед по трансферите од Алексис Санчез и Ромелу Лукаку, нешто што може да помогне во зделката.

Смолинг минатата сезона забележа 30 настапи во Серија А, играјќи за Рома како позајмен играч.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...