Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Проблем за Барселона: Роналд Куман не може да го води тимот

Во Барселона никако да стивне бурата. Каталонскиот гигант се соочува со нов проблем, Ронлад Куман не може да го води тимот од клупата. Причината за ова се јасните правила на Ла Лига.

Челниците на клубот немаат постигнато договор со некогашниот тренер, Кике Сетиен, кого треба да го исплатат. Тој ја бара целата сума, додека пак првите луѓе бараат компромис.

Упорноста на Сетиен направи проблем за Куман, кој според правилата не може да седи на клупата на Барселона на официјалните натпревари се додека клубот не ги реши проблемите со стариот тренер.

Добра рабоа е што Каталонците првиот меч го играат за десетина дена, па сите се надеваат дека проблемот со Сетиен ќе биде решен, а Холанѓанецот ќе може да го води тимот.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...