Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Петицијата за смена на Бартомеу завршува за помалку од 15 часа

Петицијата на членовите на Барселона за недоверба на актуелниот претседател, Жосеп Марија Бартомеу завршува денеска.

Членовите имаат можност во следните 15 часа да се потпишат промена на управата. До сега се собрани 1620 потписи, за недоверба се потребни уште 27о, за да се дојде до бројката од 16520 и да се премине кон следната фаза.

Во каталонскиот гигант следи нова бура и интересни 15 часа по кои ќе видиме дали „опозицијата“ ќе успее да го смени актуелниот претседател.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...