Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

„Луѓе реагирајте, ова не е реално шоу“: Се огласи Станија откако Кристијан Голубовиќ ЈАВНО СЕ ЗАКОЛНА ДЕКА ЌЕ ЈА УБИЕ (ВИДЕО)

Српската старлета Станија Добројевиќ и Кристијан Голубовиќ во последно време сериозно ги заострија своите односи.

Кристијан, кој сега е учесник во реалното шоу „Задруга“ во кое подоцна треба да влезе и Станија, пред останатите присутни учесници се закани дека ќе ја убие старлетата доколку таа не му се извини.

Станија на овие зборови не можеше да остане рамнодушна, па јавно се огласи на Инстаграм.

Не верував дека ќе бидам принудена вакво нешто да објавам на мојот профил, но за жал морам за да реагирам навреме, да апелирам и да ја разбудам свеста на нашиот народ, државата, правосудниот систем, полицијата, медиумите… Она е е прв пат на национална телевизија на најбрутален начин да ми се закануваат со смрт. Пред пет години овој човек ме рекетираше, целата земја тоа го гледаше и молчеше. Никој не реагираше. Сега јавно се заканува со смрт, државо реагирај??? Доста веќе. Освен што ќе поднесам кривична пријава, апелирам на сите луѓе на вакви работи да не остануваат неми, туку да реагираат. Ова не е реално шоу, ниту шоу бизнис, ова е мојот живот и мене ми се закануваат, напиша старлетата на Инстаграм.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...