Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО, еве што пронајдоа специјалците по дојавата за БОМБА

oznorHB

Откако од повеќе граѓани пристигнала пријава до МВР дека се слуша силно зуење и направа која личи на бомба, партизанска беше веднаш блокирана од Симпо до Соборен Храм.

Сепак специјалните антитерористички единици по кратка провера на терен, како што дознава медиа.мк пронашле електронска вага.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...