Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО СКОПЈЕ, ЕДИНИЦИ ЗА АНТИТЕРОРИЗАМ НА ТЕРЕН!?

oznorHB

Партизанска е затворена за сообраќај од Симпо до Соборен Храм, голем број полициски возила со специјалци се упатија кон регионот околу пекарата Силбо.

Полициски возила ги блокираа приодите натаму, според неофицијални информации станува збор за бомба.

Се очекуваат детали од МВР.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...