Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДАРА БУБАМАРА ПОВТОРНО СЛОБОДНА: После летната авантура, пејачката раскина со 23-годишното момче

Дара Бубамара е повторно слободна!

Пејачката раскина со 23-годишниот Тони откако уживаа на заеднички одмор на Малдивите.

Дара и Тони таму беа заедно десет дена, а кога се вратија во Србија, секој замина по својот пат.
Иако се потрудија да ја сокријат врската од јавноста, ги издадоа фотографиите од исто место, а потоа и некои заеднички.

Но, нивната љубов, се чини, немаше перспектива. Тие раскинаа неодамна, но останаа во коректен однос и се уште „се следат“ на социјалните мрежи.

Дара се врати на своите обврски, пред се на образованието на нејзиниот син, а тој на неговата работа.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека во моментов се вршат претреси на повеќе локации во Скопје за сузбивање на меѓународната организирана криминална група, а во врска...

Македонија

Христијан Мицкоски со особено внимание гледа на предвремените градоначалнички избори во Штип како последена сламка за спас. Во изминатите денови Мицкоски организираше неколку протести...

Македонија

Митко Јанчев, актуелниот градоначалник на Кавадарци најавува нова кандидатура на локалните избори кои ќе се одржат наредната година, но останува енигма дали тоа ќе...

Македонија

Во акција на Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ на МВР кај градските гробишта во Охрид се запленети над 100 килограми марихуана. Според нашите...