Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

(ВИДЕО) БИЗАРЕН РИТУАЛ: Танчарки „јаваат“ мртовeчки сандак!?

На интернет се појави шокатно видео на кое може да се види бизарниот ритуал за време на погреб во Гана. Нема да верувате во тоа што ќе го видите.

На погребна церемонија се појавуваат и танчарки, додека луѓето го носат мртовечкиот сандук танчарките насмеани играат и го јаваат ковчегот???

На видеото може да се види невообичаен начин на погребна церемонија за нормалниот свет. Присутните со рацете подигнати пеат и играат на музика???Но, тука не завршува бизарниот церемонијал, атмосферата станува „жешка“ кога на мртовечкиот сандук се качува девојка и почнува провокативно да танцува.

Овој настан ги шокирал луѓето кои сметаат дека ваквото однесување е срамно за семејството на починатиот. Не е познато дали е ова вообичаен тренд или ритуал на погребите во Гана.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...