Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Брозовиќ пред трансфер во ПСЖ со кој го урива хрватскиот рекорд!

Хрватскиот репрезентативец Марсело Брозовиќ е на чекор до трансфер што ќе го урне рекордот во хрватскиот фудбал. Како што пренесува „Вечерњи лист“, фудбалерот на Интер би можел да се пресели во Пари Сен Жермен за неверојатни 50 милиони евра.

Досега, хрватски рекордер кога е во прашање трансфер сума е Матео Ковачиќ, за кого Челзи минатото лето плати 45 милиони при трансферот од Реал (М).

Парижани и Интер се близу до договор за трансфер на играчот од средниот ред на „Паркот на принцовите“. Во моментов Брозовиќ заработува околу 3,5 милиони евра годишно во Интер, а ако дојде во Париз платата би му се искачила до 5 милиони евра по сезона.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

До редакцијата на медиа.мк пред малку пристигна информација за спектакуларно апсење во Охрид , поточно на бензинската пумпа Окта. Според информациите со кои располагаме...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...