Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ѓоковиќ тргна победнички во Рим

Новак Ѓоковиќ се најде во третото коло на мастерсот во Рим, откако го совлада Салваторе Карусо со 2-0 по сетови 6-3 и 6-2. На најдобриот тенисер во светот му беа потребни час и 22. минути за победа по дисквалификацијата на УС Опен.

Еден брејк во првиот сет беше дооволен за Новак, го направи во осмиот гејм и лесно дојде до 6-3. Во вториот сет веднаш го нападна противничкиот сервис, по долга борба во третиот гејм успеа да направи брејк и да го потврди.

Карусо не успеа да се врати во мечот, Ѓоковиќ лесно ја заврши задачата и се пласираше во следната фаза.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

-Воспоставениот систем во зградата на интерни клиники покажа дека добро функционира. Дава резултат во поголем број на оздравени пациенти, но и доволен број на...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...