Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Цел живот варената пченка ја јадеме погрешно – ЕВЕ КАКО ГО ПРАВАТ ТОА ЈАПОНЦИТЕ (ВИДЕО)

Варената пченка во летните денови е едно од омилените јадења, особено со одење на излет или на летување. Сите ја јадеме на ист начин, но тоа изгледа го правиме погрешно.

Имено, на социјалните мрежи се појави видео од јапонскиот метод на јадење варена пченка, што е многу полесен и поефикасен.

Јапонците најпрво вадат ред пченкарни зрна со прстите, и оттаму сè станува многу полесно.

Погледнете како тоа изгледа

https://www.instagram.com/p/BeqJB4QHOBj/?utm_source=ig_embed

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...