Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Хавертц: Премиер лигата е многу по квалитетна и потешка за играње од Бундес

Каи ХАвертс не требаше премногу да се прилагодува на приликите во неговиот нов клуб Челзи за да дојде до сознание дека Премиер лигата е многу потешка и поквалитетна од онаа во која до сега играше.

Неговиот Челзи триумфирапе над Брајтон, а Хавертц по натпреварот рече дека веднаш се гледа што значи да играш во Англија.

„Тоа го уводиов уште на тренинг. По само пет шест дена минати во новиот клуб. Добро е што победивме против Брајтон, ни требаше овој триуф. Не е лесно да се игра во Премиер лигата, далеку потешко отколку во Бундес“ – изјави Хавертц.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...