Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Тотенхем се согласи на големата плата на Бејл, велшанецот пред голем „кам-бек“

Реал Мадрид нема ништо да заработи од заминувањето на Герет Бејл, само да се ослободи од него. А тој заминува во својот поранешен клуб Тотенхем, од каде пред седум години замина во Мадрид, и освои се што можеше да се освои.

Проблем беше платата на Бејл, која со се бонуси изнесува околу 17 милиони евра по година. За истата сума, Бејл ќе се врати во Тотенхем, а Реал Мадрид нема да добие ништо, само да се ослободи од него.

Бејл веќе три години наназад се поврзува со враќање во Премиерлигата. За него имаше интерес од Манчестер Јунајтед.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...