Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Средба на министерот Спасовски со резидентниот координатор на ОН, Дуџак

Денеска во Министерството за внатрешни работи, се одржа работен состанок
помеѓу министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и Росана Дуџак,
резидентен координатор на ОН во Република Северна Македонија.

На состанокот беше разгледана досегашната соработка меѓу МВР и агенциите
на Обединетите нации во земјава, и беа дадени предлози за идни активности
од областа на борбата со организираниот криминал, миграцијата, родово
базирано насилство како и активности за натамошна професионализација и
унапредување на демократското полициско работење. Двајцата соговорници
изразија уверување и подготвеност за продолжување на одличната соработка и
координација во областите од заеднички интерес.

најчитани вести

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...