Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Ким Кардашијан дефинитивно нема да биде прва дама на Америка!

Кание Вест, сепак, нема да може да се кандидира за претседател на Соединетите Американски Држави и таа одлука ја донесе Врховниот суд на оваа сојузна држава.

Со едногласна одлука, судот утврди дека адвокатот на републиканската држава Франк Лароуз постапил во согласност со законот кога тој отфрлил скоро 15.000 потписи и други документи што раперот ги доставил за својата кандидатура.

Како причина за одбивање, во документите за собирање потписи се наведени неконзистентни информации. Адвокатите на кампањата на Вест поднесоа жалба, тврдејќи дека должноста на Лароуз е да прифати каква било кампања, се додека нема поплаки против тој кандидат, и тие веруваат дека со тоа се крши законот на сојузната држава Охајо.

Кание ја поднесе својата кандидатура во 12 сојузни држави. Сепак, на крајот од „баладата“, на Ким Кардашијан нема да ѝ се исполни желбата да биде прва дама на Америка.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...