Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Има 50 кг, а омилено јадење и е помфритот! Откриена тајната за совршена фигура на Меган Маркл

Меган Маркл со својот изглед никого не остава рамнодушен. Сепак, нејзината фигура не е таква случајно, туку за тоа е заслужна јогата, како и здравата храна. Имено, таа секогаш исто се храни, а некогаш знае да се почести со чаша вино и помфрит, кој и е едно од омилените јадења.

Правилото до кое се држи и кое и одговара е дека веднаш после будењето пие чаша топла вода со лимон. Така му помага на своето тело да се разбуди и наполни со енергија. Овој стандарден ритуал е секојдневие на многу холивудски ѕвезди. 

Она што е многу важно – Меган никогаш не го прескокнува појадокот. Додека за ручек главно јаде салата, малку протеини, меси, риба, скара без масло, а за вечера паста или бифтек со сос од тиквички со ниско количество калории. 

Инаку, Маркл вели дека сака да готви и ја својата редовна вечера има посебен рецепт: 

– Тиквички ги сече на коцкички и ги загрева, без масло. Кога ќе се пропржат, односно кога ќе омекнат користи блендер и добива сос кој го комбинира со сите производи или го јаде како посебно јадење.

Дневно мени: 

Појадок: овесна каша со банана и мед или јаворов сируп или пудинг со чија семе.

Ручек:  салата од зеленчук и парче риба (месо) или грав.

Ужина: зелено јаболко или овошје и зеленчук.

Вечера: тестенини со тиквички и пармезан и чаша црвено вино.

најчитани вести

Македонија

Со реакции за вчерашното интервју на Премиерот Заев, денес се јавија и Љубчо Георгиевски и Бранко Црвенковски. Некогашни лути политички ривали, а потоа и...

Свет

Шесмина луѓе, воглавно лекари, денеска се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, соопштиле локални медиуми. Криминална група ги лажела семејства на...

Забава

Марија Сол Перез, аргентинската водителка е една од најатрактивните жени во светот, а посилниот пол никогаш не е рамнодушен на нејзините фотографии и снимки...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...