Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЦЕНОВНИКОТ НА ТЕОДОРА ЏЕХВЕРОВИЌ: Се жали дека нема пари, а заработува над 500 евра на ден

Додека се жали на социјалните мрежи и на телевизиските емисии дека и е тешко без настапи и дека и требаат пари, Теодора Џехверовиќ всушност има големи приходи. Во текот на последните шест месеци, од почетокот на пандемијататаа заработува преку реклами на својот Инстаграм профил.

Теодора неодамна беше осудена од страна на јавноста по втор пат затоа што започна да настапува во клубови во Србија. Трн во око на многумина беше нејзиниот настап во Смедерево во дискотека преполна со луѓе, која прекрши препораките на државата.

Таа изјави дека воопшто не се чувствува виновна, но и дека е многу непријатна, како и дека исто така и требаат пари затоа што никој во нејзиното семејство не работи.

Сепак, се чини дека Теодора не „преживеала“ последните месеци само од заштедите што ги стекнала, бидејќи заработила огромни суми пари преку својот Инстаграм, објави српски Курир.

Според фотографијата до која стигнал порталот, Теодора наплаќа по 500 евра за стори и 700 евра за фотографија од рекламите. Судејќи според фактот дека Теодора редовно, скоро секој ден, или барем секој втор, трет ден, објавува сигурно е дека заработила добро во последните неколку месеци.

Таа рекламирала разни вили во Србија каде престојувала, костими за капење што се продаваат преку Интернет, чевли, додатоци за спортисти … Во просек, таа собирала од две до три илјади евра неделно.

Иако се жалеше на беспарица, сепак таа ова лето прво ги почасти нејзиното момче, но и својот брат со снаата, одмор во луксузна вила во Сараево, а потоа и одмор во Египет.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...