Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Уапсен жител на Албанија, КРАДЕЛ ВОЗИЛА НИЗ СКОПЈЕ

На 14.09.2020 околу 21.00 часот од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода Д.А.(45) од Р.Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „одземање на моторно возило“ по член 242 од Кривичниот законик.

Тој бил задржан во Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...