Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Трамп го предупреди Иран: На секоја провокација ЌЕ ОДГОВОРИМЕ СО 1000 ПАТИ ПОГОЛЕМА ЖЕСТИНА

По објавите во неколку амеркански медиуми дека Иран планира да се одмазди за убиството на генералот Касим Сулејмани, со реакција во јавноста излезе американскиот претседател, Доналд Трамп.

Тој предупреди дека неговата земја ќе одговори на секоја провокација од Иран и дека на секој напад врз американските интереси ќе се одгвори 1000 пати поголема жестина.

Според извештаите во печатот, Иран можно е да планира атентат, или друг напад, против САД како одмазда за убиството на лидерот на терористите Сулејмани – напиша Трамп на Твитер.

Во своите извештаи, американските медиуми, кои цитираат неименувани официјални лица, објавија дека имало наводен ирански заговор за убиство на американскиот амбасадор во Јужна Африка, што бил планиран пред претседателските избори во ноември.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...