Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ПРВА ФОТОГРАФИЈА НА НАВАЛНИ ОД БОЛНИЦА – Почнал да дише без апарати

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални објави фотографија од болницата на својот Инстаграм профил, за прв пат откако наводно беше отруен минатиот месец.

На фотографијата се гледа како Навални седи во болнички кревет, опкружен со сопругата и децата и со порака дека сега може да дише самостојно.

– Здраво, тука Навални. Ми недостигате сите. Сè уште тешко можам да правам било што, но вчера можев да дишам самостојно – генерално сам. Не користев никаква надворешна помош, дури ни вентил во грлото. Ми се допадна, неверојатен и потценет процес, напиша Навални.

https://www.instagram.com/p/CFJwV0Dly0Z/?igshid=115l4yxb8lqvl

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...