Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Постигнат договор: Бејл се согласил на позајмица во Јунајтед

Герет Бејл речиси сигурно дека следната сезона ќе ја мине во дресот на Манчестер Јунајтед. Тој наводно се согласил да замине на позајмица на „Олд Трафорд“ од Реал Мадрид. Бејл одбива да го напушти Реал со перманентен договор, бидејќи си ги бара парите до крајот на договорот, а тие се по 15 милиони евра од сезона.

Затоа веројатно се согласил да премине во Јунајтед како позајмен, со тоа што останува двата клуба да се договорат околу платата.

Од Манчестер се надеваат дека ќе успеат да „извлечат“ уште 2-3 добри сезони играње од Велшанецот кој и во минатото се поврзуваше со трансфер на „Олд Трафорд“.

Според „Тајмс“, сега е најголема шансата Бејл да се врати на Островот, и да го облече дресот на Јунајтед. Ако тоа се случи, тогаш пропаѓа трансферот на Џејдон Санчо, откако Борусија Дортмунд не отстапува од бараната сума од 100 милиони, а Манчестер дава нешто околу 80 милиони.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...