Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

На Мурињо му се „тресе“ столчето, но не поради слабиот старт во Премиерлигата

Неколку поранешни фудбалери во Премиерлигата, во анализа од првото коло истакнаа дека Жозе Мурињо би можел наскоро да добие отказ, но не поради слабиот старт и поразот од Евертон на домашен терен, туку поради изјавите по мечот.

Мурињо по натпреварот истакна дека е разочаран, и ги нападна играчите дека биле мрзливи, и дека самите си направиле огромен притисок.

„Тие изјави на Мурињо може да донесат бомба во соблекувалната. Кога јас играв, многумина тренери не сакаа да зборуваат лошо за играчите, затоа што знаеја дека тоа ќе им се одбие од глава. Кога го чув Мурињо, веднаш помислив дека тоа ќе се случи. Сигурно дека таа изјава ќе влијае врз играчите“, вели поранешниот голман на Манчестер Јунајтед, Марк Боснич.

Бен Дејвис, играчот на Тотенхем, пак, негираше дека играчите биле мрзливи.

„Секој го даде најдоброто на теренот. Не се сомневам во моите соиграчи“, рече Дејвис.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...