Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Интер: Лаутаро останува, нема преговори со Реал Мадрид

После бомбастичната вест од Шпанија, дека Реал Мадрид влегува во трката за Лаутаро Мартинез и дека ќе го „украде“ на Барселона пред нос, сепак, од тоа се чини нема ништо. Избори блиски до Интер тврдат дека клубот и фудбалерот постигнале договор Аргентинецот да остане уште најмалку една сезона.

Исто така од клубот негирале и преговори со Реал Мадрид.

Претходно Барселона беше заинтересирана за него, но се чини дека до трансфер во Шпанија нема да дојде. И самиот Мартинез истакнал желба да игра во тимот на Меси. Меѓутоа, се чини, ќе остане во „нероаѕурите“ барем до 2021 година, а потоа…?

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...