Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Интересен избор: Пирло е најсекси тренер во Серија А

Новиот стратег на Јувентус Андреа Пирло е прогласен за најсекси тренер во Серија А. Ова го покажаа резултатите во изборот на сајт за онлајн средби односно сајт за запознавање „Joyclub“. Ако Пирло се уште не дебитирал како тренер во најсилната италијанска лига, сепак, ги освои женските гласачи со својот шарм, едноставност и брадата. 23% од женските членови гласале за него.

На второто место е стратегот на Каљари Еузебио ди Франческо кој освои 15% од гласовите, потоа следуваат тренерот на Беневенто Пипо Инзаги (14%), па Џенаро Гатузо (10,2%), Пауло Фонсека (7,2%), Антонио Конте (6,36%), Роберто Зерби (5,93%), Стефано Пиоли…

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...