Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ивановиќ од денеска е нов фудбалер на ВБА

Искусниот српски дефанзивец Бранислав Ивановиќ потпиша договор со новиот англиски премиерлигаш Вест Бромвич Албион.

36-годишниот српски фудбалер има едногодишен договор со клубот. Ивановиќ ќе игра за Вест Бром со број 20 и ќе биде големо засилување во последната линија од одбраната.

На 29 јули, Ивановиќ го напушти Зенит по истекот на договорот. Инаку, Србинот своето деби може да го има веќе во 2. коло на средбата против Евертон.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...