Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

За Јована и Жељко Јоксимовиќ денешниот ден е особено важен – ЕВЕ ШТО СЛАВАТ

Јована и Жељко Јоксимовиќ денес слават три години брак.

Јована сподели нивна заедничка фотографија на „Инстаграм“ и ги воодушеви следбениците.

Инаку, водителката и пејачот слават дури три годишнини. – 20 јануари, 2 февруари и 14 сепрември. Познатиот пат на 20 јануари 2012 година во тајност го изговори судбоносото „да“ на Малдиви каде што го минаа и својот прв заеднички одмор.

Инаку, на почетокот кога се запознале, на Јована воопшто не и бил симпатичен Жељко, а денес не можат да си го замислат животот еден без друг.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...