Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Бикот има поволен ден за флерт со симпатија, А РИБИТЕ УЖИВААТ ВО РАБОТНИТЕ ОБВРСКИ

ОВЕН

Работа: Прилично сте дипломатични и на шармантен начин ги постигнувате работните цели.

Љубов: Обожавате се кај партнерот и имате впечаток дека сте во врска со идеална личност.

Здравје: Грлото ви е чувствително, внимавајте со ладни пијалоци.

БИК

Работа: Тврдоглави сте и не попуштате што може да доведе до револт кон колегите. Пробајте да бидете отворени кон второ мислење.

Љубов: Поволен ден за комуникација и флерт со симпатија.

Здравје: Бубрезите се чувствителни.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работата не ви оди од рака, и внимавајте во вложувањата. Нека не биде нешто со големи вложувања.

Љубов: Љубовта ви е многу добро прикажана, па би било добро да се посветите на партнерот.

Здравје: Можни проблеми со кожата.

РАК

Работа: Оптимистички сте расположени и со полна верба се соочувате со работните проблеми.

Љубов: Размислувате за емотивното минато и се каете поради направените грешки.

Здравје: Во физичка смисла сте мрзеливи.

ЛАВ

Работа: Се чувствувате фрустрирано поради работна стагнација, иако вие не сте виновни за лошите резултати.

Љубов: Денот е поволен за комуникација и средба со личност од другата половина.

Здравје: Главата ви е чувствителна и можна е мигрена.

ДЕВИЦА

Работа: Оваа област премногу ве загрижува и имате субјективен впечаток дека никогаш не било полошо.

Љубов: Емотивно не сте задоволни и не сте расположени за било какви средби и дружења.

Здравје: Бубрезите се чувствителни.

ВАГА

Работа: Ја идеализирате ситуацијата на работата и имате впечаток дека е многу подобра отколку што навистина е.

Љубов: Емотивно сте чувствителни и ќе бидете во шанса малку бурно, иако непотребно да реагирате на партнерот.

Здравје: Одлично.

ШКОРПИЈА

Работа: Стагнација на полето работа доведува до недостаток на самодоверба.

Љубов: Компензација за проблемите на работата наоѓате во емотивната врска со партнерот кој во целост ве разбира и ве поддржува.

Здравје: Синусите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ви недостасува чувство за тимска работа, и упорно пробувате сопствените работни идеји да ги „проголтате“ како најдобро.

Љубов: Емотивно сте растроени и се прашувате што би било во минатото да сте повлкеле поинакви потези.

Здравје: Малку сте нервозни.

ЈАРЕЦ

Работа: Се обидувате на шарм да добиете одредени привилегии кај соработниците.

Љубов: Пред вас е љубовна понуда од необврзувачки тип и се двоумите дали да ја прифатите.

Здравје: Размислувате за диета, но немате силна волја да ја почнете.

ВОДОЛИЈА

Работа: Финансиите ви се идеја која ве води кога се работните обврски во прашање, и првенство давате на работите кои носат пари.

Љубов: Во емотивна рамнотежа сте и уживате во друштво со саканата личност.

Здравје: Нервоза.

РИБИ

Работа: Уживате во работните обврски и во тоа да се движите под контрола.

Љубов: Сонувате на тема љубов, а очекувањата ви се нереални.

Здравје: Проблеми со алергии.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...