Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Депај во Барселона – трансферот изнесува 30 милиони евра!

Барселона ќе добие нов фудбалер, а тоа е напаѓачот на Лион Мемфис Депај. Шпанските медиуми пишуваат дека играчот ги договорил личните услови со Барселона, а холандските додават дека трансферот ќе биде завршен до крајот на оваа недела.

Новиот тренер Роналд Куман има потреба од нови играчи за да го состави својот проект, а Депај е еден од нив. Барселона ќе плати 25 милиони евра веднаш и уште 5 милиони наредната сезона, а уште два милиони евра во форма на бонуси.

Депај играше за ПСВ пред да отиде во Манчестер Јунајтед каде што тотално се изгуби. Од таму замина во Лион каде што се препороди и ја врати формата од претходно. Па затоа и стана интересен за многу клубови меѓу кои и Барселона.

За холандскиот национален тим Депај има 54 настапи и 19 голови.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...