Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Во 2017 беше номинирана за најдобра с*кс сцена – П*РНО ГЛУМИЦАТА ПРОНАЈДЕНА МРТВА

Поранешната порно-актерка Зои Паркер, која беше номинирана за најдобра секс-сцена во 2017 година, е пронајдена мртва.

Со тага ве известуваме дека Зои Паркер почина во сон на 12 септември околу 2 часот по полноќ. Имаше само 24 години – објавија на веб-страницата „GoFundMe“ каде што почнаа кампања за собирање средства за покривање на трошоците за погребот.

Зои неодамна ја напуштила порно индустријата.

Се врати дома во Тексас за да биде близу до семејството и да почне нов живот. Почна да работи и неодамна ја најави својата свршувачка. Очигледно, за првпат во нејзиниот живот, изгледаше навистина среќна – вели организаторот на кампањата Џеј Кембел од Ведерфорд, Тексас, пренесува „Дејли мејл“.

Засега не е позната причината за смртта.

Паркер ја почна својата кариера во филмската индустрија во 2014 година, а во 2016 година се пресели во Лос Анџелес за да се занимава со порнографија.

Последната објава Зои ја објави на 21 јули на својот профил на Твитер, каде имаше повеќе од 50.000 следбеници.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...