Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Бајден среде говор НАПАДНАТ ОД БУБАЧКА (ВИДЕО)

За време на говорот за важноста на заштитата на животната средина, демократскиот кандидат Џо Бајден имаше можност буквално да ја почувствува „природата“ на неговата кожа.

Додека во Америка истовремено горат пожари, а беснее и ураганот Сали, Бајден ја искористи ситуацијата за време на кампањата за да го нападне Доналд Трамп за негирање на климатските промени и нагласување на важноста за преземање итни активности во врска со тоа.

И токму во тој дел од говорот, тој почувствува нешто на вратот, механички ја покрена раката кон тоа место и истресе огромен инсект.

„Извинете, тоа беше бубачка, зборувајќи за природата“, рече Бајден

Иако видеото предизвика многу смеа и смешни коментари на социјалните мрежи, не е јасно дали бубачката го каснала, со оглед на тоа што кратко потоа го прекина говорот, се симна од говорницата и одби да коментира.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...